Když chceš něco vyhrát, běhej sto metrů. Když chceš něco zažít, běhej maraton. (Emil Zátopek)

Made me happy

H.E.A.T

19. května 2016 v 19:28 | Emma
Bylo to prostě super.

Množství endorfinů po 50-ti minutové lekci tohoto cvičení je až neskutečné.

Do fitka přijíždím dvacet minut před rezervovanou lekcí. Pozdravím holky v šatně, převleču se do oblíbených legín a černého nátělníku, popadnu ručník, lahev s vodou vodičkou a pomalu se odebírám k sálu s dvanácti chodícími pásy. Můj oblíbený, ve druhé řadě u zdi, je stále volný. Pověsím si ručník, zavěsím vodu do držáku a už si nastavuji plošinu do toho správného úhlu. Rychle se protáhnu a jdeme na to.

První písnička: Ellie Goulding - Love me like you do

Zavřu oči a dostávám se do tempa. Na čele se objevují první krůpěje potu. A to je přesně ten okamžik, který na tom všem miluju ze všeho nejvíc. Tělo začíná spalovat.

Zvýšit tempo, protáhnout krok
!
Lektorka začíná trdlovat na páse. Povzbuzuje nás k většímu výkonu a nenechá nás chvilku napokoji. Krok natahuji, co to dá. Cítím zadní stranu stehen. Utírám si obličej a krk.

Zpomalení, vydechnutí a jdeme, jdeme, jdeme….

Na dalších pět minutek zkrátíme krok, stále jdeme v určitém tempu, ale přesto se dýchá lépe. Dýcháme do břicha, soustředíme se. Jdeme přes patu na špičku. Šikovnější jedinci zvedají plošinu a jdou do kopce. Já zůstávám nohama na zemi.

Následuje další časovka ve zvýšeném tempu a nakonec zpomalíme, vydechneme a lekce je za námi. V půlce si připadáte, že už dál nemůžete, ale teď máte tolik energie, že byste si to dali celé ještě jednou. Následuje závěrečné protažení a hurá do sprch.


Tahle lekce byla obyčejná, bez posilování a nějakých dalších vedlejších efektů. Al e i tak to stojí za to.
 
 

Reklama